Achieve Scholars Recipients - 2017

Congratulations to the students selected to participate in the Achieve Scholars Program for the 2017 academic year!


Katarina Aguayo

Aerospace Engineering

Lucas Ardema

Mechanical Engineering

Wendy Barrera

Chemistry Subplan: Biochemistry

Summer Blanco

Botany


Veneese Brown

Biology- Microbiology

Sarah Caballero

Food Science and Technology

Ho Lun Chan

Chemical Engineering

Jason Chang

Computer Engineering


Keaton Cornell

Mechanical Engineering

Madeline Corrales

Animal Science

Prakash Dass

Physics

Ashley De Luna

Mathematics


Lindzee Figarola

Foods and Nutrition

Armando Garcia

Aerospace Engineering

Rogine Gomez

Chemical Engineering

Seham Hajhussein

Aerospace Engineering


Sarah Hasel-Kolossa

Microbiology

Jonathan Hu

Electrical Engineering

Alexander Jalbuena

Chemical Engineering

Dena Jones

Food Science and Technology


Tamar Karamanian

Computer Engineering

John Kest

Mechanical Engineering

Andy Klaib

Electrical Engineering

Riddhima Kumar

Chemistry


Doel Lee

Zoology

Sarah Leung

Kinesiology

Jaren Li

Aerospace Engineering

Eddie Lin

Electrical Engineering


Janis Liu

Architecture

Lisa Luiten

General Biology

Maiko Lunn

Chemistry - Biochemistry

Sara Margala

Physics


Genesis Marroquin

General Biology

Stephenie Martinez

General Biology

Curtis McCurry

Mechanical Engineering

Sophia Miller

Microbiology


Cecilio Navarro

Civil Engineering

Andy Nguyen

Computer Engineering

Bryan Nguyen

Computer Engineeringy

Justine Nguyen

Mechanical Engineering


Connie Oh

General Biology

Juliane Ong

Biotechnology

Roberto Oquendo

General Biology

Sofiya Pascual

Aerospace Engineering


Neomi Perera

Biotechnology

Yui Pong

Biotechnology

Brian Ramos

Biotechnology

Haley Rubia

Animal Science


Victor Ruiz

Computer Science

Juan Sanchez

Biotechnology

Argishti Sargsyan

Mechanical Engineering

Khadija Shafiq

Biotechnology


Viral Shukla

Food Science and Technology

Lauren Sinks

Biology

Kawn Soudah

Mechanical Engineering

Jrielle Sullivan-Giles

Biotechnology


Vivianne Tabuena

Civil Engineering

Lizeth Telleria

Environmental Biology

Caitlin Tran

Civil Engineering

James Wetherbee

Aerospace Engineering


Aurora Williamsen

Biology

Joseph Wolf

Plant Science

Sharon Wu

Biotechnology

Shaela Young

Undeclared


David Zhou Hu

Industrial Engineering